• UWAGA!!

• Rada Rodziców Przedszkola im. Pszczółki Mai w Torzymiu serdecznie zaprasza do udziału w organizacji Kiermaszu bożonarodzeniowego, który odbędzie się na terenie naszej placówki. Bardzo prosimy, aby każdy wychowanek wykonał przynajmniej jedną ozdobę o charakterze świątecznym (stroik, bombka, choinka, pierniczki, aniołek itp.) i dostarczył do dnia 13.12.2021 r. do wychowawców.

W dniach od 14.12 do 23.12.2021 r. w godzinach od 7:00 do 8:00 i od 13:00 do 15:00 będzie można nabyć świąteczne ozdoby i pierniczki. Cały dochód zostanie przeznaczony na Radę Rodziców.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

• Drodzy rodzice/opiekunowie!!!

W związku ze zmianą organizacji roku, w porozumieniu z organem prowadzącym i związkami zawodowymi przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu będzie od 01.07.2022 r. do 29.07.2022 r.

• :) Zdjęcia z uroczystości znajdują się w zakładce: grupy i nauczycie----z życia przedszkola

• Drodzy rodzice!!!

W dniu 25.09.2021 r. odbyło się w naszym przedszkolu wielkie wydarzenie. Nastąpiło zwieńczenie starań o to, aby nasze przedszkole nosiło nazwę. Zanim jednak do tego doszło musieliśmy wdrożyć odpowiednią procedurę.

Pomysł kiełkował od kilku lat. Ostatecznie do wyboru Rodzicom, Nauczycielom i Dzieciom przedstawiono dwie propozycje. Doceniając obie nazwy- wybór padł na  Pszczółkę Maję - postać znaną pokoleniu dziadków, rodziców i dzieci. Po dokonaniu wyboru kontynuowano procedurę -zakończoną podjęciem w dn. 24.02.2021 Uchwały Rady Miejskiej w Torzymiu w sprawie nadania imienia.

W tym ważnym dla nas dniu towarzyszyli nam zaproszeni goście, przyjaciele, rodzice, wychowankowie, mieszkańcy Torzymia i okolic. Na wszystkich czekało wiele atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie i spędzić miło czas. Dodatkowo poprzez zysk z loterii fantowej, wykonywania warkoczyków i malowania twarzy mogliśmy wesprzeć naszą małą mieszkankę gminy chorą na SMA, Igę. Kulminacyjnym i najważniejszym punktem naszej uroczystości było przecięcie wstęgi i odsłonięcie tablicy z nową nazwą przedszkola. Mamy nadzieję, że ten dzień zostanie w naszej pamięci i przejdzie do historii.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego dnia. Dzięki wielkim sercom mogliśmy w pełni zrealizować zamierzone cele i cieszyć się z rezultatów.

• :)

• Celowy Związek Gmin CZG-12 nagrodził nas wyróżnieniem za zbiórkę baterii w XXIV edycji akcji edukacyjno-konkursowej "Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole". Otrzymaliśmy nagrody rzeczowe o wartości 400,00 zł brutto

• Drodzy rodzice/opiekunowie :)

• UWAGA!

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 24 maja 2021 r. (poniedziałek) drzwi naszego Przedszkola zostają otwarte dla rodziców z limitem osób na dane wejście i z zachowaniem dystansu 1,5m.

• Ogródki

• Nowa galeria Ogródki została dodana do albumu fotograficznego

Mini ogródki. Wiosna przywitała w naszym przedszkolu ogródki, była to niezwykła niespodzianka dla naszych milusińskich. Głównym  założeniem było to, aby nasze przedszkolaki brały czynny udział w pracach, obserwacji i pielęgnacji tego co wraz z nauczycielem posadzą w przydzielonych dla siebie rabatach. Dzieci sadzić będą warzywa, owoce, zioła oraz kwiaty. Zadaniem przedszkolaków będzie opiekowanie się rosnącymi roślinami – podlewanie ich, usuwanie chwastów, a następnie zebranie plonów,  z których później przygotowywane będą zdrowe posiłki.  Nie jest to bowiem trudne, a wartość kształcąca jest ogromna. To szansa, aby przebywać na świeżym powietrzu, jak również okazja na to, aby  zdobywać wiedzę na temat roślin i przyrody.

• Uwaga!

• Od poniedziałku 19.04.2021r. zapraszamy wszystkie dzieci do naszego przedszkola.                                         Zgodnie z decyzją MEN Od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

• Drodzy Rodzice!!

•

Informujemy, iż zgodnie z zarządzeniami Premiera Mateusza Morawieckiego, Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego oraz MEiN,przedszkole w dniach 29.03. – 9.04.2021r. jest zamknięte.

Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych.

• UWAGA RODZICE /OPIEKUNOWIE

• ZAPISY

Uwaga Rodzice dzieci w wieku  przedszkolnym !!!

KARTA

do pobrania w zakładce:

Dokumenty przedszkola- karta zgłoszenia/rekrutacja

Uprzejmie informuję, iż rekrutacja dzieci do Przedszkola w Torzymiu i Oddziału Zamiejscowego w Prześlicach na rok przedszkolny 2021/2022 odbywa się wg poniższego harmonogramu:

- 01. 03. 2021 – 31. 03. 2021 r. - wydawanie i przyjmowanie od Rodziców/prawnych opiekunów wypełnionych kart zgłoszeń

Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola można pobrać w Sekretariacie Przedszkola lub na stronie internetowej www.ptorzym.edupage.org w zakładce dokumentacja przedszkola

- 01 – 15. 04. 2021 r. - kwalifikacja dzieci do przedszkola

- od  27. 04 . 2021 r.   - Rodzice/prawni opiekunowie dziecka mogą dowiedzieć się u dyrektora lub innej wyznaczonej przez niego osoby czy dziecko jest przyjęte do przedszkola.

Warunkiem rozpatrzenia wniosku o przyjęcie dziecka do Przedszkola w Torzymiu jest terminowe złożenie Karty zgłoszenia dziecka na rok szkolny 2021 / 2022.

Rodzice dzieci – rocznik 2015 obowiązkowo składają w/w karty, ponieważ od 1 września 2017r. zgodnie z Ustawą Prawo Oświatowe z dnia 14 grudnia 2016r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 z późn. zm.)                       i przepisów wydanych na podstawie tejże ustawy   dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

PRZYPOMNIENIE: Karty należy składać na każdy nowy rok szkolny

Dyrektor  Przedszkola w Torzymiu